Рекомендації щодо удобрення озимої пшениці

розміщено в: Технології догляду | 0

Для отримання великого врожаю пшениці необхідно, щоб в ґрунті містилась відповідна кількість азоту, фосфору, калію, кальцію, магнію, сірки, бору, міді, заліза та інших мікроелементів. Проведені аналізи доводять, що достатньої кількості цих елементів у легкодоступній формі в ґрунті немає, саме тому для збору великого врожаю озимої пшениці варто вносити мінеральні добрива.

Урожайність залежить від елемента, вміст якого у ґрунті найнижчий у доступному для використання рослинами вигляді. Непропорційне співвідношення азоту, калію та фосфору знижує продуктивність рослин, підвищує ймовірність ураження хворобами, погіршує якість зерна. Азот відіграє найважливішу роль в одержанні максимального врожаю високоякісного зерна.

Мінеральні добрива вносять під основний обробіток восени, додають в рядки при сівбі, а також підживлюють ними посіви у період вегетації. Добрива, внесені під оранку, перемішуються з ґрунтом і сприяють кращому розвитку кореневої системи, проростання її більш глибоко на початкових фазах росту і підвищення зимостійкості пшениці.

Якщо ж ви не внесли добрива під час оранки, то варто подбати про удобрення поля навесні. Для виведення рослин зі стресу та ефективного відновлення вегетації ми пропонуємо внесити легкодоступні листові добрива на основі нанокарбонатів, а саме суміш: Мікро-мінераліс (фосфор-калій) – 1л + Нано-Мінераліс – 50мл + Мікро-мінераліс (магній) – 1л. Вона забезпечує рух азоту по рослині при низьких температурах, стимулює розвиток кореневої системиі забезпечує стійкість до заморозків, що допоможе в майбутньому зібрати хороший урожай.