Як захистити посіви сої від бур’янів

розміщено в: Технології догляду | 0

Успішна боротьба з бур’янами – один із важливих факторів, що впливають на врожайність сої. Втрати, спричинені наявністю бур’янів, можуть сягати до 38% урожаю, залежно від виду шкідливих рослин, їх сирої маси.

Посіви сої можна захистити як з використанням механічних, так і хімічних методів. У цій статті ми розглянемо гербіциди, що дозволять забути про дводольні й однорічні злакові бур’яни.

Серед ґрунтових гербіцидів варто звернути увагу на:

  • Оскар Преміум (д.р. пропізахлор – 450 г/л + тербутилазин – 215 г/л з розрахунку 3,5-4,0 л/га
    М’яко діє на культуру, не вимагає приготування бакових сумішей, не впливає на наступні культури у сівозміні. При застосуванні препарату немає необхідності у додаванні антидоту.
  • Бакова суміш Альфа-Прометрину (д.р. Прометрин, 500 з розрахунку 2,0-2,5 л/га) з Альфа-Гетьманом (д.р. метолахлор, 960 г/л з розрахунку 2 л/га)
    Забезпечує тривалий захист – дія суміші триває впродовж 8-10 тижнів, ефективно контролює широкий спектр однорічних бур’янів. Застосовувати суміш можна без загортання.
  • Еталон (д.р.ацетохлор, 900 г/л з розрахунку 2,5-3 л/га)
    Варто застосовувати за достатньої ґрунтової вологи, на теплому та дрібногрудкуватому ґрунті. Ефективність залежить від вмісту гумусу в ґрунті.

Ще одним препаратом, на який варто звернути увагу, є інокулянт для сої з вмістом мікроелементів Біо-Мінераліс. Застосовують його з розрахунком 1,5 л на тонну насіння. Препарат стимулює збільшення врожайності на 30%, насичує ґрунт бульбочковими бактеріями, ідеально поєднується з інсектицидами та фунгіцидами, мікроелементами.
Ми допоможемо правильно підібрати засоби захисту для Ваших рослин та проконсультуємо щодо способу їх застосування.